Jaaroverzicht
2025

Onlangs vond een partneroverleg van RE-Greenhouse plaats bij de Boerenbond in Leuven. Het doel van het overleg was om de voortgang op de tool ontwikkeling door te spreken en met elkaar verder af te stemmen. Het bleek een dag waarop de ontwikkelaars van de Duitse partner IFAS de laatste ontwikkelstappen konden delen met de rest van de betrokken partners.

De tool is bedoeld als een verkenningstool voor glastuinbouwers en stakeholders rondom de glastuinbouw. Gebruikers voeren de afmetingen van de kas en de teeltparameters in en selecteren de huidige en mogelijke alternatieve verwarmingsbronnen. Op basis daarvan geeft de tool een indicatieve vergelijking tussen verschillende scenario’s. Daarmee ondersteunt de tool ondernemers die nog zoeken naar alternatieven voor fossiele verwarming. 

Doordat de tool voor heel Noord West Europa ingezet kan worden zal het een tool worden voor ieder type kas, low-tech, mid-tech en high-tech. Vanuit Nederland maakt THUAS (Haagse Hogeschool) een koppeling mogelijk met het Energiemodel Kaspro van WUR. Dit zal een mooie aanvulling zijn op de basisfunctionaliteit waardoor ook het effect van energiebesparende maatregelen in de vergelijking meegenomen kan worden. 

De komende periode gaat een tweede call open voor geïnteresseerde testbedrijven om zich aan te melden. De definitieve tool zal eind 2027 beschikbaar komen. 

 



logo-greenport-west-holland
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.